Nawet gdyby bardzo się uprzeć to znalezienie kogoś kto niema lub nigdy nie miał kredytu było by niemalże niemożliwe. Pożyczamy od lat, na różne cele i pragnienia. Często to jedyne wyjście by zrealizować swój plan czy marzenie. W ostatnim czasie bardzo popularne na rynku stały się kredyty gotówkowe. Udzielane na rozsądnych warunkach do sporych kwot bez poręczycieli na dowolny cel. Co oznacza nie nic innego jak to że pożyczoną kwotę możemy wydać na co nam się tylko spodoba, na przykład na samochód.
Większa suma wymaga zabezpieczeń
Przy pożyczaniu większej sumy zazwyczaj bank wymaga od nas dodatkowych zabezpieczeń. Oczywiście ich charakter może być różny i zależny od wewnętrznych przepisów firmy, ale zazwyczaj jest to jeden lub dwóch poręczycieli lub zabezpieczenie w formie aktu własności samochodu, firmy czy też nieruchomości. Takich zabezpieczeń wymaga się zazwyczaj przy większych kwotach zaczynających się od ok. 10 000tys. Jednak na zabezpieczenia mają także wpływ nasze dochody. Jeśli ten jest odpowiednio duży istnieje szansa że bank nie będzie wymagał od nas dodatkowego zabezpieczenia. Jednak taki luksus jest dostępny z reguły dla osób mających konto osobiste lub oszczędnościowe w danym banku lub gdy ich dochody sięgają powyżej określonej kwoty.
Który kredyt wybrać?
Coraz więcej osób przed wyborem kredytu udaje się do specjalisty finansowego jakim jest doradca finansowy w celu kalkulacji najlepszej dla nas oferty. Jest to bardzo trafna decyzja i naprawdę dobre wyjście gdyż taka osoba dokładnie przeanalizuje dla nas nie tylko oferty banków, ale i nasze możliwości proponując nam najkorzystniejsze wyjście. Na rynku finansowym mamy wiele opcji pożyczania. Od kredytów gotówkowych przez konsumenckie, walutowe, hipoteczne oraz wiele innych. Zanim zdecydujemy się na którykolwiek z nich rozważmy jakiej kwoty potrzebujemy, na jaki cel i jakie są nasze możliwości jeśli nie koniecznie chcemy się udać do specjalisty finansowego. Wiele osób popełnia standardowy błąd przy pożyczaniu pieniędzy pożyczając większą kwotę niż ta która nam rzeczywiście jest potrzebna. Mówimy sobie „Przyda się”, a w rezultacie tracimy kwotę „przyda się” nie wiadomo kiedy ubożsi o kilka dodatkowych rat miesięcznie. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy to właśnie takie pożyczanie na zapas może prowadzić nas do wielu niepotrzebnych strat. Jedną z pierwszych jest dłuższy okres spłaty kredytu, a co za tym idzie więcej dodatkowych odsetek które mogą ustanowić całkiem pokaźną sumę. Dlatego tak ważne jest dobre obliczenie potrzebnej kwoty i unikanie pożyczania na zapas. Mniej pożyczymy, mniejsze odsetki i okres kredytowania.
Gdy nie jesteśmy w stanie spłacać zobowiązania
Jednym z podstawowych błędów jakie popełniamy w świecie finansów to pożyczanie na spłatę innego zadłużenia. Tym samym nie wiedzieć kiedy wpadamy w błędne koło, a nasze wydatki zamiast maleć stale rosną. Jest tego prosta przyczyna jeden kredyt to jedne odsetki, dodatkowy na pokrycie pierwszego to kolejne i tak bez końca. W końcu spłacamy olbrzymie raty, powielone o kilka rodzajów odsetek. Wbrew pozorom to właśnie one nagromadzone mogą stanowić całkiem pokaźną kwotę. Dlatego jeśli mamy problem ze spłatą najrozsądniejszym wyjściem z sytuacji jest udanie się do naszego pożyczkodawcy i przedstawienie naszej sytuacji, by wspólnie znaleźć odpowiednie dla nas wyjście które nie wpędzi nas w jeszcze większe kłopoty. W kryzysowych sytuacjach nie bójmy się szukać pomocy, to właśnie pomoc wierzyciela może okazać się jedynym ratunkiem przed popadaniem w tarapaty finansowe. Wiele banków w takich sytuacjach proponuje klientom zawieszenie kredytu do czasu osiągnięcia stabilności finansowej lub ponowne rozłożenie pozostałości na mniejsze raty, ale uwaga! Ponowne rozłożenie na mniejsze raty kredytu często choć nie zawsze wiąże się z ponownym przeliczeniem odsetek.