Jakie warunki trzeba spełnić by otrzymać kredyt gotówkowy?

0
166

Kredyt gotówkowy to szybki i prosty sposób, dzięki któremu możemy nie tylko sfinansować nagłe i nieprzewidziane wydatki, ale również zrealizować swoje plany czy marzenia. Nic więc dziwnego, że popularność kredytów w naszym kraju nie maleje. Wciąż jednak wiele osób obawia się, że nie otrzymają pożyczki. Czy słusznie? Jakie warunki trzeba spełnić by otrzymać kredyt gotówkowy?

Do niedawna chcąc otrzymać kredyt gotówkowy trzeba było wykazać się zatrudnieniem na etat, złożyć zaświadczenie o wysokości otrzymywanych dochodów oraz spełnić szereg innych wymogów takich jak np. dobra historia kredytowa i brak zaległości w spłatach zobowiązań. Sprawiało to, że spora ilość osób nie mogła liczyć na pozytywną decyzję banku. Jak to wygląda obecnie?

Nie da się ukryć, że spora konkurencja na rynku pożyczek gotówkowych sprawiła, że znacznie uproszczono procedury przyznawania kredytów. W wielu bankach oraz firmach pożyczkowych możemy już otrzymać pieniądze bez wychodzenia z domu. Wystarczy jeden prosty wniosek.

Coraz większa liczba osób pracuje zatrudniona na podstawie umów o dzieło lub na zlecenie. Umowa o pracę przestała więc być koniecznym warunkiem do otrzymania kredytu gotówkowego. Jeśli tylko otrzymujemy wynagrodzenie w wysokości zapewniającej nam zdolność kredytową możemy być pewni, że dostaniemy pożyczkę. Co więcej, coraz częściej nie musimy już przedstawiać żadnych zaświadczeń – wystarczy nasze oświadczenie lub wyciąg z konta. To spora oszczędność czasu, który jak wiadomo, również ma znaczenie.

Co zaś w przypadku gdy nasza historia kredytowa nie przedstawia się najlepiej? Wiele osób sądzi, że nawet drobne opóźnienia w spłatach zobowiązań zamykają im drogę do kredytu gotówkowego. Tymczasem to nie do końca prawda. W dzisiejszych czasach wiele firm oferuje kredyty gotówkowe bez sprawdzania BIK oraz innych rejestrów gospodarczych. Możemy więc mieć pewność, że uda nam się otrzymać pieniądze. Wystarczy jedynie poszukać ofert dla osób z negatywną historią – naprawdę nie brakuje takowych, co więcej, często są bardzo atrakcyjne. Droższe pożyczki dla osób z nie do końca idealną historią kredytową są tak naprawdę mitem. Nie bójmy się więc poszukiwać oferty dostosowanej do naszych potrzeb. To z całą pewnością się uda.

Zobacz także:  Szukamy najlepszych ofert kredytów gotówkowych

Podsumowując, rynek kredytów gotówkowych jest obecnie na tyle szeroki i różnorodny, że każdy z nas może otrzymać pożyczkę, która będzie odpowiadała jego potrzebom. Wystarczy jedynie dobrze sprawdzić oferty zarówno banków, jak i firm pożyczkowych, których w naszym kraju nie brakuje.