Jeśli kredyt to tylko w banku

Gdyby szukać to ciężko byłoby znaleźć osobę, która nigdy w życiu nie brała kredytu lub która po prostu nie pożyczyła nigdy od nikogo pieniędzy. Standard wyrobów i produktów wszelkiej kategorii ciągle się podnosi. Niestety nie jest to równe podnoszenie, co do pensji i oczekiwań. Co za tym idzie pożyczamy pieniądze by zaspokoić swoje pragnienie posiadania nowego sprzętu czy też samochodu. Oczywiście zdarzają się i nieplanowane wydatki takie jak choroba dziecka czy też awaria pralki. Wtedy chcemy nie chcemy nie mamy wyjścia i jeśli nie mamy odpowiednich zasobów finansowych musimy pożyczyć potrzebne pieniądze. Pożyczamy od rodziny, znajomych itp. Jednak nie zawsze są oni w stanie nam pomóc. Co wtedy? Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w banku lub też na stronie Internetowej banku i złożenie wniosku o kredyt gotówkowy. Możemy wnioskować o dowolną kwotę, jednak nie wyższą niż są nasze możliwości spłaty. Czas oczekiwania na decyzję banku bywa różny. Jeśli posiadamy konto osobiste w danej placówce to zazwyczaj na decyzję nie musimy dłużej czekać niż kilka minut. W sytuacji, w której nie mamy konta, a chcemy się ubiegać o kredyt bywa różnie z czasem oczekiwania i określają to przepisy wewnętrzne każdej placówki. Zazwyczaj jest to czas od kilku godzin do kilku dni.

Spłacam kredyt z odsetkami. Co dostaję w zamian?

Pierwszą rzeczą, jaką otrzymujemy jest oczywiście oczekiwana gotówka. Ponadto coraz więcej banków oferuje kredyty z ubezpieczeniem. Ma ono na celu zabezpieczyć bank i nas przed niespodziewanymi sytuacjami, w których nie jesteśmy w stanie spłacić kredytu jak np. utrata pracy czy śmierć. Wbrew pozorom jest to ważne. W razie naszej śmierci, jeśli kredyt jest ubezpieczony, rodzina nie będzie pokrywać kosztów dalszej spłaty. W przypadku jego braku ten obowiązek może spaść na współmałżonka lub dorosłe dzieci. Warto o tym pamiętać gdyż niestety nie jesteśmy w stanie wielu rzeczy przewidzieć, ale możemy zadbać o to by rodzina nie musiała zmagać się później z problemami. Ponadto wiele banków w ramach solidnej spłaty kredytu przychylniej podchodzi do późniejszych wniosków np. o większy kredyt na zakup mieszkania, a wbrew pozorom jest to niesamowicie ważne. Kolejnym bonusem jest zwrot odsetek za szybką spłatę. Wiele instytucji bankowych w zamian za spłatę kredytu przed czasem zwraca nam odsetki od kredytu w części lub nawet w całości, a to zaś jest bardzo kuszącym rozwiązaniem mobilizującym do szybkiej spłaty.

Uzyskanie kredytu kiedyś i dziś

Jeszcze nie tak dawno, bo kilka lat temu uzyskanie kredytu na zakup samochodu czy mieszkania było dość łatwe. Głównie, dlatego że łatwiej było uzyskać przede wszystkim pracownikom umowę o pracę. Dziś zdecydowana większość pracuje na czarno lub na tzw. Umowę śmieciową. Ponadto stać nas było na spłacanie kredytów. W dobie kryzysu coraz mniej osób było w stanie spłacać swoje zobowiązania. Braliśmy jeden kredyt by spłacić drugi itp. itd., aż w końcu nie było nas stać na spłatę i po prostu przestaliśmy płacić. To wszystko razem wzięte poskutkowało w zaostrzenie przepisów i większe wymagania banków, co do klientów i otrzymywania kredytów. Ma to swoje plusy i minusy dla każdej ze stron. Bank odzyskuje znacznie więcej pożyczonych pieniędzy, ale i kredytów także jest mniej wypłacanych. Praktycznie wszystkie banki klientom, którzy posiadają umowę o pracę, ale borykają się z kilkoma kredytami oferują kredyty konsolidacyjne. Mają one za zadanie złączyć kilka kredytów w jeden w jednym banku obniżając nam tym samym ratę i wydłużając czas spłaty. Jest to korzystne rozwiązanie dla ludzi, którzy wpadli w wir kredytów i nie bardzo wiedzą jak z niego wyjść. Należy jednak przed podjęciem takiej decyzji o kredycie konsolidacyjnym dobrze się zastanowić i sprawdzić ofertę banku. Gdyż może się okazać, że zamiast zaoszczędzić stracimy na większych odsetkach od jednego wspólnego kredytu.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.