Kredyt gotówkowy- za i przeciw

0
142

Gdy brak gotówki, weź kredyt gotówkowy

Od jakiegoś czasu patrzenie na kredyt gotówkowy uległo zmianie. Dawniej kredyt gotówkowy był postrzegany, jako jedno z ostatecznych rozwiązań, w kryzysowych sytuacjach. Obecnie wydawać by się mogło, kredyty są chętniej i częściej brane i nie pomagają w łataniu domowego budżetu, ale wykorzystywane są na przykład na wakacje czy inne mniej konieczne zobowiązania. Banki dodatkowo zachęcają do korzystania z ofert kredytów gotówkowych, dlatego też ich ilość i różnorodność może nieco oszołomić i w końcu nie wiemy, który kredyt wybrać. W takiej sytuacji zdecydowanie odradzamy szybkie działanie i proponujemy porównanie dostępnych ofert i wybranie najkorzystniejszej dla nas. Jak to zrobić? Można skorzystać z internetowej porównywarki lub samodzielnie znaleźć kilka kredytów gotówkowych i rozmowa z doradcą danego banku.

Jakie formalności przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy?

Kiedy już znalazłeś kredyt gotówkowy, który chcesz wziąć, to nie pozostaje Ci nic innego jak dokonać wszelkich formalności, które pozwolą Ci go otrzymać? Starania o kredyt gotówkowy zacznij przygotowaniem dowodu osobistego lub innego dowodu tożsamości i wniosku kredytowego. Jest to procedura standardowa we wszystkich placówkach bankowych. Następnie placówka poprosi Cię o udokumentowanie Twoich zarobków. Najczęściej odbywa się to w formie zaświadczenia o zarobkach, jednak w niektórych przypadkach wystarcza konto w banku z wpływającym wynagrodzeniem. Wnioskodawcy będący emerytami czy rencistami są zobowiązani do przedstawienia odcinka renty czy emerytury, jako zaświadczenie o wpływach. Czasem banki proszą o dodatkowe dokumenty, może to być na przykład zgoda współmałżonka na wzięcie kredytu.

Koszty kredytu

Decydując się na kredyt gotówkowy, warto zwrócić uwagę na dodatkowe jego koszty. Bowiem kredyt gotówkowy to nie tylko sama kwota kredytu i oprocentowanie, ale także dodatkowe koszty, takie jak prowizja, RRSO czy także obligatoryjnie ubezpieczenie kredytu. Wybierając, zatem kredyt gotówkowy, sprawdź pozostałe koszta kredytu, które mogą sporo podnieść ratę kredytową.

Zobacz także:  Jak zadbać o kredyt gotówkowy

Jak nie w banku to gdzie?

Chociaż oferta banków, dotycząca kredytów gotówkowych jest obszerna, może zdarzyć się tak, że z jakiegoś powodu będziesz miał problem ze zdobyciem kredytu. Może tak być, ponieważ Twoje dochody będą zbyt niskie, jeśli pracujesz na czarno lub po prostu nie spełniasz wszystkich wymogów placówek. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, a bank nie chce Ci ich pożyczyć, to możesz skorzystać z placówek finansowych, tak zwanych parabanków. Placówki takie często oferują zbliżone do standardowych banków usługi finansowe, jednak często mając obniżone kryteria. Należy jednak pamiętać, że korzystając z usług parabanków należy spodziewać się wyższych kosztów pożyczkowania.

Kredyt i po kredycie

Jeśli pieniądze z kredytu już się skończyły, a raty do spłacenia nadal są, to nie jest to powód do zmartwień. Często, bowiem zdarza się tak, że zaskakują nas nieoczekiwane wydatki. Może to zainspiruje nas do nauki oszczędzania?