Kredyt na samochód z zagranicy ?

0
116

Każdy z nas marzy o nowym aucie, niestety nie każdego z nas stać na kupno auta wymarzonego takiego które w pełni spełniłoby nasze potrzeby. Nie mówiąc już o tym, że tylko nieliczni mogą pomarzyć o kupnie auta z salonu. Na szczęście aby spełnić swoje marzenie i stać się posiadaczem nowego auta wystarczy udać się do banku, przygotowały one mnóstwo ciekawych ofert które z pewnością spełnią nasze oczekiwania. Kredyt Jak się okazuje wcale nie musimy zaciągać kredyt na samochód nowy z salonu, możemy również za pieniądze od banku kupić auto używane.

Dzisiaj o kredyt samochodowy stosunkowo łatwo, więc w większości banków na polskim rynku jest możliwe uzyskanie kredytu samochodowego także na samochód z zagranicy (np. z Niemiec). Niektóre banki jednak niechętnie kredytują auta starsze niż 7-, 8-letnie. Dlatego warto przed wyborem oferty kredytu, sprawdzić, czy dany bank nie stawia kredytowanym autom jakichś limitów wiekowych bądź czy przypadkiem nie wprowadził ograniczeń które mogą uniemożliwić nam zaciągnięcie kredytu. Dziś banki walczą między sobą o pozyskanie nowych klientów, a zatem bardzo rzadko zdarza się, by banki miały jakieś „grymasy” w przypadku samochodów sprowadzanych z zagranicy, ale zawsze warto dokładnie ustalić, na jakie dodatkowe formalności powinno się przygotować, kupując taki samochód, ponieważ może się okazać że pewnym oczekiwaniom banku nie będziemy w stanie sprostać i nasze marzenia o nowym pojeździe legną w gruzach bądź też będziemy zmuszeni szukać nieco bardziej atrakcyjnej dla nas oferty na kredyt samochodowy w innym banku. W przypadku samochodów kupionych zagranicą część banków, żąda wyrejestrowania samochodu za granicą, a od klienta posiadania wszystkich dokumentów pochodzenia auta (brief, odprawa celna).

W wielu bankach procedura taka wygląda następująco, najpierw dostajemy od banku gotówkę na samochód, później wybieramy pojazd – dowolny nowy lub używany, niezależnie od wieku pojazdu, jego wartości i pochodzenia.

Zobacz także:  Kredyt samochodowy – kto może go wziąć?

Dla klientów którzy potrzebują gotówkę, aby kupić samochód z zagranicy jest to idealne rozwiązanie! Gotówkę dostajemy do ręki i możemy swobodnie rozglądać się za samochodem za granicą. Nie są wymagane zabezpieczenia na pojeździe, co również jest bardzo istotne w tej kwestii.

Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję o zaciągnięciu kredytu zapoznajmy się z ofertami różnych banków ponieważ każdy z nich może przygotować dla nas inną ofertę.